Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm

Vücudun her hangi bir yerinden istenmeyen bir şekilde kıl kaybı olduğunda biraz da konu komşunun verdiği bilgiler doğrultusunda çeşitli bitkiler kullanılır. Genellikle olumlu sonuç alınamasa da oturmuş bir kültür olduğu için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak sonuç ya dövme (tüketiciye itici gelmemesi için kalıcı makyaj yada kalıcı kontür de denir ve asla yaptırılmamalıdır) yada kaş ekimidir.

kaş dökülmesi için bitkisel çözüm

Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm
Sarımsak Sürmek
Akla ilk gelen bitkisel tedavidir ama ne yazık ki sarımsak sadece saçkıranda (kaşlarda olana kaşkıran dense de doğru tanımlama saçkırandır) etkilidir. Kaşında saçkıran olanlardan sarımsak kullananların yaklaşık yarısında kaşlar büyük oranda geri çıkar. Aynı başarıyı diğer dökülmelerde almak mümkün değildir.

Badem Yağı
En sık bilinenlerdendir, yağ kaşa yedirilir hafif friksiyon yapılır. Köke ulaşma şansı olmadığı için dökülmeyi durdurma etkisi yoktur ancak kısmi kalite artışı ve yağlı görünümü daha canlı görünmesini sağlar.

İki diş sarımsak
Bir çorba kaşığı badem yağı
Aslan pençesi bitkisi
Bunlar karıştırılır, orta ateşte on dakika kaynatılır ve kaşa sürülür.

Hint Yağı
İğrenç kokusu sebebiyle işe yarayacağı düşüncesi yüksektir ancak dökülmeye etkisi herhangi bir yağdan daha farklı değildir.

Yine bu mantıkla badem yağına buğday yağı, hint yağı, jojoba yağı gibi yağlardan belirli oranlarda karıştırılarak elde edilen ürün sürülebilir ancak tüm bunların etkili olabileceğine yönelik bir tek bilimsel çalışma yoktur. Ancak denenerek sonuç elde edilmeye çalışılır.

Kaş Dökülmesine Karanfil
Kaşları dökülen ya da çok seyrek çıkan insanların denedikleri bir diğer formül ise karanfil yöntemidir. Bilimsel açıdan her ne kadar bir etkisinin olacağı düşünülmüyor olsa da denenebilir. Yalnız bu yöntemlerin uygulanıp tekrar tekrar olumlu bir cevap alınamaması ise sizi psikolojik olarak kötü yönde etkileyebilir. Bu sebeple umudunuzu yitirmeden deneyin fakat herhangi bir sonuç alamadığınızda umudunuzu yitirmeden güçlü bir duruş sergilemeye devam edin. Unutmayın ki bu tip sorunlarda ilk savunma güçlü olmak, sinir, stres ve üzüntüden uzak durmakla başlamaktadır.

Karanfil tekniğinin uygulaması şu şekilde yapılacaktır. 1 adet karanfili cımbız yardımıyla tutarak ucunu biraz yakın ve kaşlarınıza sürün. Bu işlemi hafta içinde bir kaç kez tekrarlamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Yanık karanfil ile dökülen kaşlarınızın yeri aynı zamanda boyanmış gibi olduğundan kaşlarınızı boyamak için kaleme de ihtiyaç duymazsınız. Ve bu şekilde boyadığınız zaman yıkamadığınız sürece iki gün boyunca etkisi devam edecektir.

Kaş Dökülmesi İçin Kür;
Son yıllarda tıp eğitimi dahi almamış bir profesörün neredeyse her hastalık için önerdiği kürlere benzer bir kür tarif edilmiştir. Kaşın dökülme sebepleri hakkında en küçük bir bilgisi dahi olmayan bu tıp dışı profesörün önerdiği kür uygulanabilir ancak hiçbir bilimsel desteği olmadığı bilinerek beklenti olabildiğince sınırlı tutulmalıdır.

Kaşı Jiletlemek;
Bitkisel bir uygulama değildir ama bitkiler kadar bilindik bir uygulamadır. Çok bilinse de jiletle kaşı tıraş etmek bir süre kötü bir görünüme neden olacağından daha az uygulanmaktadır. Jiletle kazımak sadece kaşa değil saç, sakal, bıyık gibi tüm kıl zayıflığı sorununda bilinen bir yöntemdir. Ancak bu konuda yapılmış deneysel bilimsel çalışmalar jilet vurmanın hiçbir etkisi olmadığını kanıtlamıştır.

Kaş Gürleştirmek İçin Öneri
Aslında çıkan kıl sayısı değiştirilemez ama var olan kalite kaybetmiş yani tüy haline gelmiş kılların kalitesini artırmak için saç vitamini olarak ta bilinen B7 vitamini alınabilir. B7 vitamini kalitesi azalmış kılların eski kalitesine yaklaşmasını sağlayarak kaşı daha gür görünür hale getirebilir. Bundan da olumlu sonuç alınamıyorsa ya kalemle idare edilmeli yada kaş ekimi yaptırarak kalıcı çözüm üretilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedavi Önerileri © 2017