Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir?

İnsanlar hayatlarının farklı dönemlerinde bir çok sebepten dolayı kıl kaybı yaşayabilmektedir. Bu gibi bir sorunla karşılaştığında panikleyerek çözümü ilk olarak internette ya da çevrelerinde ki insanlarda aramaktadır. Verilen tavsiyelerin uygulanmasının ardından her ne kadar başarılı bir sonuç elde edilemese dahi, kulaktan duyma yöntemler toplumda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu davranış yalnızca kıl kaybı sorunu için değil bir çok sağlık sorunu için gerçekleştirilir.

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir

Konumuz olan kaş dökülmesi için problemi için de aynı şeyler net bir şekilde geçerlidir. Kaşları dökülen kişiler kesin çözüm olarak ya kalıcı makyaj ya da kaş ekimi tercih etmelidir. Aslında kalıcı makyaj ismi verilen yöntem, dövme uygulamasıdır. Fakat dövme denildiğinde insanları cezbetmediği için kalıcı makyaj şeklinde ifade edilmektedir. Bu uygulama kesinlikle doğal durmamakta ve kişileri çok daha fazla rahatsız etmektedir. Kaş dökülmesi probleminin en garanti ve doğal çözümü kaş ekimi yaptırmaktır.

Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözüm

Dökülme meydana gelen bölgeye sarımsak sürmek:
Saç, sakal veya kaş dökülmeleri meydana geldiğinde insanlar ilk olarak sarımsak tedavisini denemektedir. Fakat, bu yöntem maalesef ki yalnızca saçkıran sorununda etkilidir. Saçında, sakalında veya kaşında saçkıran problemiyle karşı karşıya kalan insanlar sarımsak tedavisi uyguladığında kişilerin büyük çoğunluğu başarıya ulaşmaktadır. Saçkıran dışında meydana gelen dökülmelerde herhangi bir üstünlüğü ve başarısı bulunmamaktadır.

Badem Yağı
Kıl kaybı fark edildiğinde kişiler tarafından sıklıkla denenen diğer bir yöntem ise badem yağıdır. Yağ dökülen bölgeye tamamen yedirilir ve hafif friksiyon (vücudun bir bölümünü, genellikle bir şey sürerek ovma, ovuşturma.) yapılır.

Hint Yağı
Kötü hatta iğrenç denilebilecek düzeyde kötü bir kokuya sahip olan bu madde kişilerde işe yarar algısı yaratabilmektedir. Fakat dökülme sorunu için herhangi bir başarısı ve etkisi asla yoktur. Fakat yine de kişi isterse badem, buğday, hint ve jojoba yağlarını belirli oranda birbirlerine karıştırarak dökülme oluşan alana sürülebilir. Bu yöntemin tedavi edebildiğine yönelik herhangi bir bilimsel çalışma olmasa dahi denenebilir.

Kaş Dökülmesi İçi Bitkisel Kür
Son yıllarda özellikle kadın televizyon programlarında bir çok sağlık sorunu için bitkisel kür tarifleri verilmekte ve insanlar tarafından bir umutla uygulanmaktadır. Dökülen kaşların tekrar çıkması için de bu tarz kürler mevcuttur. Fakat maalesef ki kaşın bu yollarla tekrar çıkması mümkün değildir. Az önce de belirtildiği üzere yalnızca saçkıran sorunundan dolayı meydana gelen dökülmelerde sarımsak önerilebilir. Diğer sebeplerle meydana gelen dökülmelere hiç bir bitkinin iyi geleceği söylenemez. Yine de kişi bu yöntemi denemek isterse, hayal kırıklığına uğramamak için beklentisini düşük tutmalıdır. Kür tarifi şu şekildedir;

İki diş sarımsak
Bir çorba kaşığı badem yağı
Aslan pençesi bitkisi
Bunlar karıştırılır, orta ateşte on dakika kaynatılır ve kaşa sürülür.

Kaşın Jiletlenmesi
Her ne kadar bitkisel bir uygulama olmasa da onlar kadar bilinen ve uygulanan bir yöntemdir. Var olan kaşların da bu şekilde jiletlenmesi görüntüyü daha kötü bir hale getirdiğinden çok seyrek şekilde uygulanır. Çevrede ki kişiler sakal, bıyık, saç ve kaş gibi dökülmelerde ilk olarak bu yöntemi tavsiye eder. Hatta jiletin aşağı değil tam tersi yöne doğru vurulması doğrultusunda daha etkili olduğu söylenmektedir. Fakat bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda bu düşüncenin hiç bir bilimselliği olmadığını ortaya koymaktadır.

Kaş Gürleştirmek İçin Öneri
Aslında çıkan kıl sayısı değiştirilemez ama var olan kalite kaybetmiş yani tüy haline gelmiş kılların kalitesini artırmak için saç vitamini olarak ta bilinen B7 vitamini alınabilir. B7 vitammini kalitesi azalmış kılların eski kalitesine yaklaşmasını sağlayarak kaşı daha gür görünür hale getirebilir. Bundan da olumlu sonuç alınamıyorsa ya kalemle idare edilmeli yada kaş ekimi yaptırarak kalıcı çömzüm üretilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedavi Önerileri © 2017