Kaş Dökülmesine Sarımsak Nasıl Uygulanır?

Kaş dökülmesi çeşitli sebepleri olan ve çoğunlukla bilinçsiz düzeyde kaşlarını aldıran kadınların başına gelen bir durumdur. Bu duruma maruz kalan kadınların çoğunluğu psikolojik ve sosyal yönden de oldukça kötü etkilenmektedir. Genetik ya da kaş küsmesi ile meydana gelen kaşlar saç dökülmesinde olduğu gibi tekrar çıkmaz. Bu doğrultuda tercih edilmesi gereken en yakın ve kolay yol kaş ekimi yaptırmaktır.

Sarımsak tedavisi hakkında ki detaylara geçmeden önce kaşların dökülme sebeplerini kısaca hatırlayalım.

kaş dökülmesine sarımsak uygulaması

Kaşkıran
Toplumda sadece başta meydana geldiği sanılan saçkıran hastalığı kaş, sakal ve bıyık ve diğer kıl bulunan tüm bölgelerde meydana gelebilir. Kaşta ortaya çıkan saçkıran rahatsızlığı kaşkıran olarak da tabir edilmektedir. Çoğunlukla sinir, stres, üzüntü ve benzeri olumsuz psikolojik durumlardan dolayı ortaya çıkan rahatsızlık sonucunda dökülmeye maruz kalan kıllar bu olumsuzluklar ortadan kalktığı taktirde yeniden çıkmaktadır. Fakat bu süreci hızlandırmak için sarımsak tedavisi ya da sadbe kullanılması önerilir.

Kaş Küsmesi
Çoğunlukla bilinçsiz bir şekilde alınan kaşlar ya da saç veya kaş çekme alışkanlığı olan kişilerin karşılaştığı bir durumdur. Sürekli olarak çekilen kaşlar bir müddet sonra küserek bir daha hiç çıkmayacak duruma gelebilir. Tedavisi maalesef olmayıp çözüm kaş ekimi yaptırılarak bulunabilir. Fakat kıl çekme tiki olan insanların kaş ekimi yaptırmadan önce bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekmektedir.

Yaralanma
Kaşların tam olarak dökülmesine neden olmayabilir. Fakat derin ve büyük hasar ve yaralanmalarda kaşın bir bölümünün dökülerek bir daha çıkmama olasılığı vardır. Bu tip dökülmelerde de herhangi bir tedavi söz konusu olmayıp tek çare kaş ekimi yaptırmaktır.

Kaş Dökülmesine Sarımsak Tedavisi
Geçmişten günümüze saçkıran ya da benzeri sebeplerden dolayı meydana gelen dökülmelere karşı toplumda sarımsak tedavisi uygulanmaktadır. Öyle ki sakalı ve bıyığı çıkmayan genç erkeklerde bu tedaviyi uygulayarak sakal ve bıyıklarının çıkması için uğraş vermektedir. Kaş kıran, saçkıran, sakal kıran gibi sorunlarda sarımsak tedavisi oldukça başarı sağlamaktadır. Fakat diğer dökülmelerde bu olasılık başarı sağlayacak düzeyde değildir dersek yalan olmaz. Fakat yine deneyerek gözlemleyebilir sonuç olarak bir şey kaybetmezseniz. Sadece psikolojik olarak daha kötü etkilenmemek için umudunuzu hiç bir zaman yitirmeyip sinir ve stres haline bürünmemeniz sağlıklı olacaktır.

Dökülme yaşanan yerlere ikiye böldüğünüz bir adet sarımsak dişini uygulayabilirsiniz. Sarımsak bu bölgeyi tahriş etmeye başladığında uygulamayı bırakmalısınız. Tahriş doğrultusunda bu bölgede kanlanma artışı olarak ve böylece kıl kökleri tekrar kıl üretimine başlayabilir. Uygulamayı belli aralıklarla tekrarlayabilir böylece süreci hızlandırabilirsiniz. Yalnız herhangi bir sonuç alamazsanız daha fazla ileri gitmenin anlamı olmayacaktır. Bundan sonra daha önce de bahsettiğimiz gibi doğal ve güzel kaşlara sahip olabilmek için kaş ekimi yaptırmayı düşünebilir bu yönde araştırmalara başlayabilirsiniz.

Ekim yaptıran kadınlara bakıldığında olumsuz stres, sinir, depresyon gibi benzeri psikolojik olumsuzlukların ortadan kalktığı görülmektedir. Ekim yaptıracağınız uzman ile merkezi çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Kaş ekimi ile alakalı geniş bilgiye sahip olmanız için bu konuyu daha ayrıntılı bir şekilde başka konuda ayrıntıları ile beraber ele alacağız. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedavi Önerileri © 2017