Kondilom Yakılması

Siğilin ne demek olduğunu bilmeyen yoktur. Siğil aslında bir virüs hastalığıdır, vücudumuzun tüm bölgelerinde görülebilir. Bunun diğer adı da Human Papiloma dediğimiz virüsün bize bulaşmasıyla bizden vüdumuzun farklı bölgelerine, yine bizden başkalarına bulaşarak çoğalma riski oldukça fazladır. Siğiller çoğunlukla ellerde, yüzde, sırtta, ayakta yani vücudumuzun açık bölgelerinde görülür. Ayak bölgelerinde görülen siğiller genellikle nasır ile karıştırılır ve nasırla karıştırıldığı için tedavisi uzun sürer, zaman kaybına neden olduğu için de sonuç alınamaz.
Siğillerin görünümleri başlangıç aşamasında küçük koyu ben,et beni gibi dursa da zamanla kabarık, yassı, karnıbahar gibi şekiller alıp (virüs) siğiller çoğalır. Siğiller daha çok çocuk ve gençlerde görülür. Bağışıklık sistemi düşük olanlarda , kanser hastalarında sıklıkla siğiller görülebilir. Aynı havluyu kullanmak,cinsel ilişki,ortak kullanım alanları ,klozet ,el teması ile de virüs bulaşabilir. Genellikle siğili olan kişiler siğilin bulunduğu bölgeyi kurcalayarak, tırnak yiyerek, keserek virüsün daha çok çoğalmasına, başka bölgelere yayılmasına sebep olmaktadırlar. Siğiller genital bölgede ,makat bölgesinde de görülür bu tür siğiller cinsel ilişki yoluyla bulaşan virüslerdir. Bunlara HPV adı verilir, virüsün diğer adı da Kondilomdur.

KONDİLOM YAKILMASI
kondilom yakılması fiyatları Kondilom yakılması işlemlerini yaptığımız teknolojiler geliştirilmeden önce ameliyatla alınmaktaydı. Ameliyat yöntemi artık uygulanmamaktadır, radyo frekans veya eski teknoloji elektro koter ile yakarak tedavi edilir. Bir tür buharlaştırmadır. Kondilom hpv enfeksiyonu sonucu genital bölgede oluşan siğillere verilen bir isimdir halk arasında makat siğili, HPV virüsü olarak da bilinir. Condyloma adı olarak da adlandırılmaktadır, virüsün 60 dan fazla çeşiti vardır. Virüs bulunan kişilerde %30 kadar civarında siğil oluşumu görülür ancak diğerleri gibi belirti vermeyebilirler.Kondilom belirtileri kimi hasta da birkaç ay içinde başlasa da bir çok hastada da yıllar sonra ortaya çıkabilir. Hızlı şekilde artış gösterir, bu siğiller makat içerisinde de görülür. Bunun için muayene olurken muhakkak makat içine de bakılması gerekir. Genital siğillerin kanserleşme riski vardır . Siğiller kaşıntı yapar, genellikle kaşıntıyla ortaya çıkmaktadırlar. Bayanlarda rahim ağzı kanseri riski bulunmaktadır.
Erkeklerde anüs dış çevresi,anüs iç kısımları, penis Kadınlarda ise anüs dış çevresi , anüs içerisi ve genital bölgelerde görülmektedir. Bunun dışında kondilom dediğimiz virüsün bir çok sıkıntıya sebebiyet veren sorunu ile karşılaşılmaktadır bu sorunlardan en önemlisi kaşıntıdır. Bu kaşıntı ciddi dermatit rahatsızlığına yol açabilmektedir. Dermatit ciltte kaşımaya bağlı hassasiyete neden olabilmektedir . Sıklıkla olmasa da kaşınan bölgede kaşımaya bağlı kanama olabilir.

MAKAT SİĞİLİ (KONDİLOM) TEDAVİSİ
HPV virüsünün bir kişiden bir diğerine bulaşması için tam bir ilişki gerekmeden birbirine teması (sürtünme) yoluyla da bulaşabilmektedir. Genital bölgelerde lezyonların bulaşıcılık özelliği çok yüksektir .Bu virüsün kişiye bulaşması her türlü cinsel yolla olabilmektedir. Genital siğiller tek veya grup halinde olabilirler bazen dışarı kabarık olmayıp düz olarak da bulunabilmektedirler.Çoğunlukla vücudun nemli, sıcak bölgelerine doğru yayılma gösterirler. HPV virüsünün fark edilmesiyle kişi vakit kaybetmeden tedavi olmalıdır. Makat siğilinde bitkisel ilaçlar etkili değildir zaman kaybına neden olup siğillerin daha çok yayılmasına neden olabilir. Makatın içinde olabileceği ihtimaliyle anoskop muayenesi olmalısınız ve muayene olduktan sonra ameliyatsız bir şekilde elektrokoter ile tedavi olarak hem makat içi hem de makat dışındaki siğillerden kurtulabilirsiniz.Tedavi genellikle 4-5 seans sürebilmektedir. Bu sürede virüsü tekrardan vücuda almamaya özen göstermelisiniz. Vücuda tekrardan alınan virüs tedaviyi olumsuz etkileyebilir ve virüsün tekrar alınmamasına dikkat edilmesi gerekir. Aynı şekilde kişinin partnerinin de muayene olup lezyon varsa tedavi olması önerilmektedir. Makat siğilinde kişinin birden fazla partnerinin bulunması bu virüse daha yakın olduğu bilinmektedir. Doktordan çekinip gidemeyenlere de güzel bir atasözü söylemek isteriz ; ‘’DERDİNİ SÖYLEYEMEYEN DERMAN BULAMAZ.’’ Bu sözümüzün üzerine hastalığınızı fark ettiğiniz an doktora muayene olunuz.

KONDİLOM YAKILMASI FİYATLARI
Ücret kondilomun yaygınlığına, bağırsağa ilerleyip ilerlememiş olmasına bağlı olarak 1500-4500 TL arasında değişmektedir. Bu ücret karşılığı tedavi sonrası 6 defa kontrol ve gerekirse tedavi uygulanması dahildir. Yani sadece tedavi ücreti değil aynı zamanda bir yıl takip ücretidir. Kondilomda takip tedavinin en önemli parçasıdır. Onlarca doktorun çalıştığı hastanede tektar gittiğinizde hangi doktora tedavi olduğunuzu bile hatırlamayabilir ve her defasında ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kondilom Tedavi Önerisi
Aslında teknolojiler arasında çok ciddi far yoktur, tercih şu sıraya göre olmalıdır
Radyo frekans
Koter
Lazer
Krioterapi (dondurma)
Ameliyat. Bunlardan üstteki bulunamazsa alttaki, o da bulunamazsa onun altındaki şeklinde tercih edilmelidir.
Yöntem tercihinden çok tedavi kurumu seçimi önemlidir
Şöyleki;
Özel hastanelerde SGK ücret ödemediği için cerrah başından savmak için cildiyeye gönderir, cildiye ya ilaç yazıp gönderir ya da krio yapar ki başarısı son derece düşüktür. Aynı durum devlet hastaneleri için de geçerlidir, döner sermaye puanı olmadığı için cerrah bulaşmak istemez ve cildiyeye sevk eder.

Muayene ve tedavi randevusu almak için https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Tedavi Önerileri © 2017