Makat Çatlağı İçin Bitkisel Tedavi

Makat çatlağı anüs bölgesinin en fazla acı ve ağrı yapan iyi huylu hastalığıdır. Hastanın o kadar canı yanar ki tuvaletten çıkarken gözleri yaşarmış olabilir. Dayanılmaz düzeyde cam çiziyormuş gibi acı, dışkılama sonrası kaslara kramp girmesi sonucu ağrı olur. Kullanılacak ilacın etkisi hem acıyı azaltmalı hemde kasılan kasları gevşeterek ağrıyı azaltmalıdır. Anal fissürünüzün tedavisi için ameliyat ya da botox yaptırmadan önce mutlaka ilaç denemelisiniz, ameliyattan sonra kalıcı dışkı ve gaz kaçırma riski vardır, botoxun yan etkisi olmasa da pahalıdır.

Anuflex Merhem
Aşağıda ayrıntılı etkisi yazılan bitkileri optimum etkinlik dozunda tek merhemde toplamıştır, karanfil yağı öjenol ve aynısafa otunun sağladığı kaslarda gevşeme etkisiyle bir ilaçtan beklenen tüm etkileri karşılamaktadır. Bunlara ek olarak çatlağın yüzeyinde bariyer oluşturması, yara iyileşme hızını artırması gibi etkileri de Anuflex kullanıcılarında başarıyı artırmaktadır.

Makat Çatlağı İçin Bitkisel İlaçlar
Satın alma için tıklayın http://satis.hairpharma.com.tr/25-anuflex

 

Anuflex İçeriği ve Etkileri

Meyan Kökü Extraktı
Makat çatlağında kortizon kullanımı yaygın değildir bunun sebebi kortizonun yan etkileridir. Bilinen en etkili herbal kortizondur, klasik kimyasal kortizonlara yakın etki yapar ancak kortizon gibi yan etkilere neden olmaz. Kortizonlar normalde 5-6 günden fazla kullanılmaması önerilirken bitkisel kortizonlar güvenle kullanılır. Çatlaktan kaynaklanan kaşıntı, şişlik ve yanma hissini tedavi eder. Kortizonların kullanıldığı seboreik dermatit, anal dermatit, mayasıl gibi  bir çok hastalıkta herbal kortizon kullanılabilmektedir.

At Kestanesi Extraktı
Makat çatlağı bitkisel ilacı için olmazsa olmaz bitkilerdendir. Hemoroid gibi toplar damar sorunlarından kaynaklanan hastalıklar için üretilen ilaçların neredeyse hepsinde bulunur, bölgesel olarak damarlarda daralma yapar, bu sayede ödemi (şişliği) azaltır, kanama varsa azaltır, ödemin azalmasına bağlı olarak ağrı da azalır. Dolaşımı düzenleyerek hemoroid yanı sıra çatlakta da iyileşme sağlar.

Aynısafa Otu Çayı
Fissürde iyileşmeyi engelleyen en önemli faktör makat kasının kontrolsüz kasılması yani kramp girmesidir. Aynısafa otu bölgesel olarak kullanıldığında kasları gevşetir böylece fissürün iyileşmesi gerçekleşir. Aslında gerek eczanede reçeteyle satılan beşeri ilaçlar, gerek botox enjeksiyonu gerekse ameliyatta yapılmaya çalışılan etki de aynı safa otunun etkisiyle aynıdır. Botox kasları felç ederek gevşetir, nitrogliserinli kremler bölgesel olarak kasları gevşetir, ameliyatta ise kas kesilerek gevşetilir.. Aynı safa otunun etkisi nitro gliserin gibidir yani sürüldüğü alanda kas gevşer ve rahatlar. Kas gevşeyince çatlağın olduğu bölge daha rahat beslenir böylece yara kendiliğinden düzelir. Kasların gevşemesi sayesinde tuvaletten sonra saatlerce devam eden ağrı ya tamamen geçer veya büyük oranda hafifler.

Karanfil Yağı
Makat çatlağı için bitkisel çözüm önerilerinde mutlaka olması gereken bitki özüdür çünkü en etkili bölgesel uyuşturucudur. Bölgesel olarak acı, ağrı hissini azaltır yani bir tür bölgesel uyuşturucudur. Dişinol gibi diş ağrısının tedavisi için kullanılan damlaların çoğunda karanfil yağı vardır. Özellikle ağız içi, anüs gibi deriye sahip bölgelerde sürüldüğü anda uyuşturma yapar. Bu sayede fissürden kaynaklanan, dışkılarken ortaya çıkan cam çiziyormuş gibi acı dışkılama sonrası ağrıda azalma sağlar. Ağrı sebebiyle tuvalete gitmek istemeyen ve acı sebebiyle anüsü kasılan hasta karanfil yağının uyuşturucu etkisi sayesinde rahat dışkılar, bu rahat dışkılama sonraki saatlerde süren kas kasılmasını azaltır, iyileşme sağlar. Karanfil yağının ayrıca yara iyileşmesini hızlandırıcı etkisi de vardır.

Karanfil Çayı
Evde makat çatlağı tedavisinde ilk tercih denilebilir. Karanfille hazırlanan çaydan 2-3 litre ılık suya konup içine oturulur. Bu da makat kaslarında rahatlama sağlar, böylece iyileştirir. Burada hem ılık suyun kas gevşetme etkisinden hem de karanfilin ağrıyı ve acıyı azaltma etkisinden yararlanılmış olur. Evde rahat hazırlanması sebebiyle en pratik bitkisel ilaçtır.

Sarı Kantaron Yağı
Anal fissür bir tür yaradır, kantaron yağı iyi bir yara iyileştiricidir. Sarı kantoron yağı şu etkilere sahiptir; antiseptik etkisi sayesinde yara yanık iyileşmesi, bebek pişikleri, hemoroidde hücre yenileyici ve kanlanma artırıcı, kanama durdurucu etkileri vardır.

Makat Çatlağı Bitkisel İlaç
Yukarıdaki bitkilerin özleriyle hazırlanacak krem veya merhemler son derece etkili olacaktır. Dğru oranla karıştırılarak elde edilecek krem şu an piyasada satılan rectoderm kremden daha etkili olacaktır. Üstelik bu etkinliği ciddi yan etki yapmadan elde edilmiş olur.

Makat Çatlağı Bitkisel Çözüm Avantajları
Yan etkisi yoktur veya minimaldir
Daha ekonomiktir, rectoderm içeriğine göre çok pahalı bir ilaçtır.
Utanıldığı için doktora gitmek istemeyenlere evde çözümdür
Zahmetsizdir
Uygun karışım ve doğru uygulamayla başarısı yüksektir.

Makat Çatlağı Bitkisel İlacı Nereden Alınır
Tüm bunlar aktarlardan temin edilebilir, kullanılabilir. Aktarlarda bulunamayan ürünler internmetten de alınabilir. Bu konuda kendini geliştirmiş firmalar vardır. Bu firmalarla ilgili en önemli sorun fazla miktarda satış yapmalarıdır. Mesela meyan kökü özü almak istediğinizde size 100 gr satmıyorlar, en az 5 kilo almanız gerekiyor.
Bunların yanı sıra kabızlığı engellemek için de sinameki otu çayı içilmesi tedavide önemli etki sağlar.
Bitkisel veya beşeri ilaçlarla 2 haftada belirgin iyileşme elde edilemediyse yaşam kalitesini daha fazla düşürmeden diğer yöntemler uygulatılmalıdır. İlaç dışlı yöntemler ayrı bir sayfada ele alınmıştır ama kısaca özetlemek gerekirse ameliyatla bir makat kası kesilerek cerrahi olarak veuya aynı kası botoxla geçici olarak felç ederek tedavi yöntemlerine geçilmelidir.

Makat Çatlağı Kremleri
Her ne kadar doktorlar reçeteyi doldurmak için hemoroid merhem ve fitilleri yazsa da aslında çatlak tedavisinde önerilebilecek bir asıl  bir de yardımcı ilaç bir de bunların ikisi kadar etkili daha doğrusu bunların ikisininde etkisini gösteren bitkisel ilaç vardır. Yardımcı ilaç anestol merhemdir ve dışkılarken acıyı azaltır, rahat dışkılama sağlar. Asıl ilaç rectoderm merhemdir. Tuvalet sonrası ortaya çıkan anüs kası kasılmasını hafifletir. Kas gevşeyince dışkılama sonrası ağrı azalır, ağrının azalmasına bağlı olarak hastaların bir kısmında düzelme sağlar.
Bitkisel ilaç ise Anuflex Merhemdir, Anuflex anestol gibi anüsü uyuşturur, rektoderm gibi kasları gevşeterek ağrıyı azaltır. Rectoderm baş ağrısı ve tansiyonu düşürme gibi yan etkileri vardır. Hastaların önemli bir kısmı bu yan etkiler sebebiyle ilacı kesmek zorunda kalmaktadır. Bitkisel ilaçların bu tür yan etkileri olmaz buna bağlı olarak hasta ilacı düzenli kullanır, düzenli kullanım sayesinde başarısı da yüksek olur.

Anuflex merhem denemeden ameliyat veya botox tedavisine geçmeyin, hangi yöntemle tedavi olursanız olun kabızlık sorununuzu mutlaka çözmelisiniz.

Op. Dr. Nizam Kurtdere

2 Comments

Add a Comment
  1. Ayşenur

    merhaba ben butun bitkisel yontemleri denedim ancak hala agrilarim dinmedi tuvalete gitmek iskence olmustu botox yaptirdim kurtuldum bence insanlar bosuna vakit kaybetmesin

  2. Esra

    Aynı Sefa kremi makata günde kaç kez uygulanmalı
    Op Dr Demet Ağras
    Günlük rutin değil de dışkılama sıklığına göre kullanmalısınız, tuvaletin önünde ve sonunda kullanabilirsiniz, günde kaç defa tuvalete giderseniz o kadar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedavi Önerileri © 2017